XXI Finał WOŚP w Kątach Wrocławskich
Start
XXI Finał WOŚP w Kątach Wrocławskich
 XXI Finał WOŚP w Kątach Wrocławskich
/\
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
Na Koncercie Noworocznym artyści występowali jedynie za zwroty kosztów podróży. .|.. ( fot. B. Nowowiejski ) -  XXI Finał WOŚP w Kątach Wrocławskich
>>
Na Koncercie Noworocznym artyści występowali jedynie za zwroty kosztów podróży. .|.. ( fot. B. Nowowiejski )
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
   Dnia 13 stycznia 2013 r., od rana do późnego wieczora na terenie całej gminy Kąty Wrocławskie, 24 wolontariuszy kwestowało na rzecz XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Tym razem celem przewodnim tej imprezy było wspomaganie ratowania dzieci oraz godna opieka medyczna seniorów.

   Przedpołudnie zdominował dziecięcy turniej piłki nożnej w hali widowiskowo-sportowej. Na trybunach zasiadło około 50 kibiców.

   O g. 14 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu rozpoczęła się artystyczna część tego święta pomocy.

   Na początku na scenie pojawili się najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich. Grupa 14 maluchów zaprezentowała kilka popularnych tańców ludowych. To przedstawienie zgromadziło na widowni około 80 gromko oklaskujących osób. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z sekcji pianina i keyboardu tutejszego ośrodka kultury.

   W międzyczasie, poza wspomnianą już kwestą puszkową, w holu można było posilić się całą gamą domowych wypieków oferowanych przez panie z Klubu Ludzi Twórczych i Aktywnych w Skałce. Dodatkowymi atrakcjami były : loteria fantowa oraz kiermasz książek zorganizowany przez lokalną bibliotekę.

   Po g. 15 swój oryginalny repertuar zaprezentował 12-osobowy Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA. Warto podkreślić, że było kolorowo – zarówno w warstwie muzycznej jak i wizualnej.

   Tego dnia na scenie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie mógł zatem dziwić fakt, że godzinę później zaczął się Koncert Noworoczny wykonany przez solistów wraz z towarzyszącym im kwintetem fortepianowym. Naira Ayvazyan (sopran) oraz Tomasz Białek (tenor) zaprezentowali cały przekrój pieśni i arii operetkowych. Podczas trwania koncertu swoje umiejętności pokazali też tancerze Dominika i Daniel Trzemżalscy. Krótkie, dowcipne dygresyjki Jacka Nowosielskiego uzupełniały występy artystów. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania z publicznością.

   Około g. 17.30 rozpoczęła się licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry. Oprócz tradycyjnych gadżetów „orkiestrowych” pod młotek poszły także prace artystów plastyków, kupony usługowe oraz sprzęt sportowy. Prawie każdy przedmiot tej aukcji znalazł swojego nowego właściciela.

   Chwilę później na scenie zameldował się chór DYSZKANT. Jest to jedyna na skalę Polski taka formacja – w jej skład wchodzą wyłącznie sołtyski i sołtysi z gminy Kąty Wrocławskie. Trzeba przyznać, że poza oryginalnym składem osobowym ludzie Ci nie tylko potrafią śpiewać, ale i też poruszyć publiczność !

   Jako ostatnia przed Wielką Iluminacją zaprezentowała się solistka Klaudia Adamus. Początek występu wskazywał na to, że usłyszymy wiązankę nieśmiertelnych przebojów z lat 70-tych piosenkarzy żyjących w byłych krajach socjalistycznych. Nieco później jednak powiało świeżością. Szkoda tylko, że pół-playbackową.

   O g. 20 na pobliskim stadionie piłkarskim wystartowało światełko do nieba. Ten, tradycyjny już, pokaz fajerwerków był jednym z tysięcy, które w tym samym czasie odbywały się w całej Polsce. Symboliczna przysłowiowa kropka nad „i” została zatem postawiona.

   Na koniec dnia na parkiecie z krótkim programem wystąpił 3-osobowy miejscowy zespół break dance KAIOKEN CREW. A chwilę później 5-osobowa grupa rockowa FREE BORNS zaprezentowała mieszany repertuar na który złożyły się zarówno utwory autorskie jak i tzw. covery.

   Szef sztabu - pani dyrektor Maria Mach dziękuje wszystkim wolontariuszom i bezpośrednim pomocnikom. Tej niedzieli, dzięki ich zaangażowaniu, zdołano zebrać w sumie 9813,60 zł. W puszce rekordzistce doliczono się ponad 1000 złotych !

   Dziwić może jedynie fakt, że wśród samodzielnych wolontariuszy nie znalazł się ani jeden chłopak. Ponoć miał być jeden, ale się rozchorował. Miejmy nadzieję, że nie na myśl o tym, że stanie się pośmiewiskiem swoich kolegów. To prawda, że dziewczyny dojrzewają szybciej, ale w tym roku w Kątach fakt ten stał się aż nad wyraz karykaturalny.

   Relację opracował Bartłomiej Nowowiejski.

.


Zobacz pokrewne obiekty :