BAZAA4.INFO - baza wiedzy o gminach
Start
BAZAA4.INFO - baza wiedzy o gminach
BAZAA4.INFO - baza wiedzy o gminach
/\
telefon kontaktowy :
501042431
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
.|.. ( fot. LIDER A4 ) - BAZAA4.INFO - baza wiedzy o gminach
>>
.|.. ( fot. LIDER A4 )
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
   Wszystko zaczęło się od tortu …. A w zasadzie od zobaczonego gdzieś zdjęcia czterech włodarzy podwrocławskich gmin z nożami w ręku. Jako człowiek skromny, ale zarazem i łakomy – cóż za ironia człowieczej natury – pomyślałem sobie, że może tak i jakiś okruch przypadnie i mnie. I tak oto w 2009 roku pojawiłem się na pierwszym zebraniu informacyjnym Stowarzyszenia Lider A4 .

   Co z niego zapamiętałem ? Ano to, że nie obejdzie się bez dobrego pomysłu i wypełniania mnóstwa tabelek – z akcentem na to drugie ;) I to właśnie zniechęciło większość potencjalnych beneficjentów. Po sali poszedł pomruk zawodu. To nie jest dla takich ludzi jak my ! – wypalił jeden z sołtysów. Faktycznie – pieniądze nie były do wzięcia prosto z ulicy.

   Na szczęście obie wspomniane rzeczy nie są mi do końca obce, żadna z nich mi nie dokucza. Pomyślałem, że jako osoba fizyczna spróbuję szczęścia stworzyć coś w rodzaju cyfrowego kompendium wiedzy o regionie. Wcześniej już otarłem się o tego typu przedsięwzięcia (mam na myśli projekty unijne) i wiedziałem, że większe szanse mają np. stowarzyszenia. Mimo wszystko zdecydowałem się zaryzykować kilkaset godzin swojego wolnego czasu.

   Jako, że z wykształcenia jestem informatykiem, a z natury człowiekiem renesansu – stwierdziłem, że to działanie być może będzie miało sens. Tym bardziej, że promocja w Internecie tego rejonu jest niestety, powiedzmy sobie szczerze – mierna. Mam tu na myśli brak spójnej wizji działania w aspekcie promocji regionu oraz, w niejednym niestety przypadku, niekompetencję na szczeblu projektowania i pielęgnacji stron www poszczególnych gmin.

   A przecież naprawdę niewiele trzeba !!!! Za szkielet miała służyć elastyczna baza danych otwarta na przyszłe tłumaczenia treści, za ciało – przyjazna strona www. Wszystko to podane w sosie wysokiej jakości zdjęć autorskich, profesjonalnej ikonografii, przejrzystej nawigacji oraz nierozpasanej warstwy informacyjnej.

   I tak to się zaczęło. Koniec końców w piątek dnia 13 maja 2011 roku o godzinie 13.13 (no dobra – o 13.25) podpisałem umowę z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu na II-etapową realizację projektu AGROTURYSTYCZNO-INFORMACYJNA BAZA WIEDZY O GMINACH KĄTY WROCŁAWSKIE, KOBIERZYCE, ŻÓRAWINA ORAZ SIECHNICE.

   W zasadzie parę dni później zebrana ekipa profesjonalistów zabrała się chyżo do roboty. Pokłosiem tysięcy godzin pracy, wyjeżdżonych kilometrów, zdjęć oraz linii kodu komputerowego jest ten oto projekt, który Państwo teraz oglądacie.

   Ale to dopiero początek ! W planach jest bezustanne ulepszanie tego produktu. Mam przede wszystkim na myśli dodawanie następnych obiektów, oraz przetłumaczenie wszystkich treści na 5 języków : czeski, niemiecki, rosyjski, koreański oraz hiszpański. Oficjalna strona miasta Wrocławia ma prymitywnego, automatycznego tłumacza Google. Tutaj będzie inaczej ! Do pracy wezmą się profesjonalni tłumacze, którzy nie przeoczą żadnego szczegółu !!!! Aż trudno uwierzyć, że za jakiś czas o nawet najmniejszej wiosce w naszym regionie będzie mogło przeczytać aż tylu obcokrajowców !!!!!!

.


Zobacz pokrewne obiekty :