Wysoka (gmina Kobierzyce)
Start
Wysoka
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć kolejne dla tego obiektu. Kliknij na ikonę obiektu lub TUTAJ , aby powrócić do głównego menu.
Wysoka
Wysoka
/\
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
   Wieś graniczy z peryferyjnymi wrocławskimi osiedlami Ołtaszyn i Partynice. Do lat dziewięćdziesiątych było tu Państwowe Gospodarstwo Rolne, a perspektywy rozwoju wsi nie były zachęcające. Obecnie stara część wsi pozostaje w silnym kontraście wobec nowo powstających osiedli dla zamożniejszych mieszkańców, dla których powstają zamknięte i chronione strefy w okolicach ulic Chabrowej i Brzozowej.

   Do 1945 roku nosiła niemiecką nazwę Zehnhufen. Swoje posiadłości we wsi i pałacyk willowy zwany też myśliwskim miał tu Julius Schottländer, a potem jego syn Paul. Po wojnie pałacyk uległ dewastacji i został rozebrany.

   Jego właściciel Paul Schottländer nie zyskał takiej popularności, jak jego ojciec (który był m.in. Fundatorem Parku Południowego we Wrocławiu), ale i on mógł pochwalić się sporymi osiągnięciami, i to nie tylko finansowymi.
dowiedz się więcej ...
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
bazaa4.info
Wieś graniczy bezpośrednio z Wrocławiem. Zdecydowana większość jej mieszkańców wprowadziła się tutaj kilka lat temu. - Wysoka (gmina Kobierzyce)
>>
Wieś graniczy bezpośrednio z Wrocławiem. Zdecydowana większość jej mieszkańców wprowadziła się tutaj kilka lat temu.


Zobacz pokrewne obiekty :